• Polecamy


ďťż Biuletyn Informacji Bublicznej
Urząd Miejski w Radłowie
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
NIEBIESKA LINIA
KDR

Informacja o przebiegu dystrybucji żywności w ramach POPŻ w dniu 01 czerwiec 2020 roku

05.06.2020

W dniu 01.06.2020 r. odbyła się kolejna tura dystrybucji żywności pochodzącej z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa na lata 2014 - 2020 w ramach współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Pomocą zostali objęci mieszkańcy Gminy Radłów.
W związku z zagrożeniem spowodowanym rozprzestrzenianiem się choroby COVID – 19, żywność z magazynów Caritas została dostarczona przez żołnierzy Brygady Obrony Terytorialnej. Mając na uwadze bezpieczeństwo podczas dystrybucji żywności zarówno mieszkańców Naszej Gminy jak i pracowników wydających żywność podjęto decyzję o przygotowaniu gotowych paczek z artykułami żywnościowymi do odbioru. Taki sposób dystrybucji minimalizuje potencjalne zagrożenie związane z zagrożeniem przenoszenia koronawirusa.
Przygotowaniem paczek żywnościowych dla 587 osób zajmowali się pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Radłowie.
Osoby które zostały zakwalifikowane do pomocy w ramach żywności zostały drogą telefoniczną poinformowane o konkretnym terminie odbioru paczki co pozwoliło na płynne i bezpieczne wydawanie artykułów żywnościowych. Zostali również zobligowani do zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy osobami, założenie rękawiczek jednorazowych, maseczki na twarz lub szalika, chusty w celu zasłonięcia ust i nosa. (zasady obowiązkowe dla każdej osoby).
Przedstawicielom wszystkich instytucji współpracujących z Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy dystrybucji żywności, w szczególności:
• Żołnierzom Brygady Obrony Terytorialnej,
• Ochotniczej Straży Pożarnych z Radłowie,
• Pracownikom Urzędu Miejskiego w Radłowie

Składa serdeczne podziękowania
Kierownik wraz z pracownikami
Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radłowie

« inne aktualności